Rozwód

Rozwód

Adwokat od rozwodów w Białymstoku

Sprawy rozwodowe Białystok

Zupełny i trwały rozkład pożycia małżeńskiego to sprawa, która w większości posiada duże nacechowanie emocjonalne i wiąże się ze skrajnymi emocjami. Dodatkowo brak zrozumienia zawiłych aspektów prawnych sprawia, że sytuacja staje się bardzo skomplikowana. W momencie, gdy podczas trwania małżeństwa na świecie pojawiły się dzieci, całość staje się jeszcze trudniejsza. W takiej sytuacji warto zdecydować się na pomoc doświadczonego specjalisty z zakresu spraw rozwodowych oraz podziału opieki nad dziećmi. Takie nieocenione wsparcie będzie zdecydowanie potrzebne w czasie całego okresu trwania postępowania rozwodowego. Koniecznie sprawdź dostępne możliwości i wybierz tą, która najbardziej Ci odpowiada.

Kancelaria adwokacka sprawy rozwodowe – pomoc w trakcie postępowania rozwodowego

Dobry adwokat od rozwodów będzie w stanie pomóc Ci na każdym etapie postępowania. Dostarczy odpowiedniej pomocy prawnej oraz szczegółowo wyjaśni wszelkie, konieczne do podjęcia w sprawie rozwodowej działania. Adwokat zadecyduje także o krokach odwołujących się do podziału majątku oraz pomoże określić miejsca zamieszkania małoletnich dzieci. Z tego powodu zdecydowanie warto skorzystać z usług kancelarii prawnej miasta Białystok w sprawach o rozwód, czyli trwałego rozkładu pożycia i związku małżeńskiego.

Sprawdź również:

Kancelaria adwokacja rozwód Białystok – przesłanki rozwodu z orzeczeniem o winie

Istnieje kilka sytuacji, w których możliwe jest uzyskanie rozwodu z orzeczeniem o winie jednego ze współmałżonków. Taki pozew o rozwód można złożyć, gdy nastąpiła:

  • zdrada małżeńska,
  • sytuacja opuszczenia współmałżonka lub zaniedbywania rodziny,
  • choroba alkoholowa, uzależnienie od hazardu, narkotyków lub innych substancji zabronionych,
  • przemoc wobec współmałżonka lub małoletnich dzieci.

Każda z tych sytuacji niesie za sobą bagaż negatywnych emocji, które mogą mieć swoje odzwierciedlenie na sali sądowej. Adwokat od rozwodów Białystok w takim momencie powinien być wsparciem nie tylko rzeczowym, ale też psychicznym.

Znacznie bardziej komfortową sytuacją jest rozwód bez orzekania o winie. Z reguły związany jest z mniejszymi emocjami, a wśród współmałżonków można zaobserwować większą chęć dojścia do porozumienia.

Rozwody Białystok – przebieg sprawy rozwodowej

Doświadczona kancelaria adwokacka doskonale wie, jak przeprowadzić skuteczną dla strony sprawę rozwodową z orzekaniem o winie lub bez. Prawnik, który specjalizuje się w skomplikowanych sprawach rozwodowych doskonale wie, jak przeprowadzić Cię przez cały proces rozwodowy, który składa się z kilku kluczowych kroków:

  1. Złożenie pozwu rozwodowego – Sąd Okręgowy właściwy dla miejsca zamieszkania rozpatruje wniosek, który uprzednio złożyła jedna ze stron. Najlepiej będzie wysłać go listem poleconym, który daje gwarancję bezpiecznego dostarczenia oraz dowód samego nadania wniosku.
  2. Złożenie odpowiedzi na wniosek – jeżeli pozew spełnia wszelkie wymagane kryteria, do zadań sądu należy przesłanie go do drugiej ze stron postępowania. Współmałżonek otrzyma także wezwanie do złożenia odpowiedzi na wniosek oraz wyjaśnień z nim związanych.
  3. Wyznaczenie terminu rozprawy – przewodniczący w sprawie wyznacza termin rozpoczęcia rozprawy rozwodowej. Strony postępowania zostają powiadomione o konkretnej dacie, kiedy muszą stawić się osobiście lub wyznaczyć do tego zadania swojego pełnomocnika.
  4. Postępowanie w sprawie rozwodowej – każda ze stron przedstawia swoje stanowisko w sprawie, a następnie sąd przechodzi do postępowania dowodowego, podczas którego przesłucha powołanych świadków. Pytania może zadawać sam sąd, a także strony postępowania. Jeżeli małżonkowie doczekali się dziecka, konieczne będzie przesłuchanie świadka, który określi czy po rozwodzie sytuacja małoletniego nie ulegnie pogorszeniu. W sytuacji, gdy jedna ze stron nie stawi się na rozprawę, sąd może przesłuchać tylko jedną ze stron. Jest to jednak wyjątkowa sytuacja.

Prawnik od rozwodów Białystok – sprawdź naszą ofertę!

Koniecznie zapoznaj się z ofertą naszej kancelarii prawnej. Oferujemy pomoc w nawet najbardziej skomplikowanych sprawach rozwodowych i nie tylko. Zadbamy o Twoje dobro oraz dołożymy wszelkich starań, aby jak najlepiej zabezpieczyć Twoje interesy. Niezależnie od tego czy w waszym związku panuje separacja ze względu na zdradę czy niezgodność charakterów, możesz liczyć na naszą pomoc. Zadbamy o to, aby każdy podjęty przez nas krok przybliżał Cię do pomyślnego rozwiązania sprawy. Postaramy się, aby wszelkie działania związane w rozwodem były dla Ciebie zrozumiałe lub jasne. Postaramy się zapewnić Ci także wsparcie mentalne, ponieważ zadajemy sobie sprawę z tego, jak wiele emocji niesie za sobą rozwód.

Dodatkowo, zabezpieczymy też dobro małoletnich i dopilnujemy, aby rozpad małżeństwa wpłynął na nich jak najmniej. Zależy nam przede wszystkim na zadowoleniu oraz satysfakcji naszych klientów z wykonanej usługi. Przez cały okres funkcjonowania naszej kancelarii zdążyliśmy zgromadzić spore grono zadowolonych klientów, którzy chętnie korzystają z naszych usług ponownie. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Jeżeli jest Ci potrzebny doświadczony i profesjonalny prawnik, który specjalizuje się w sprawach rozwodowych, koniecznie zgłoś się właśnie do nas. Chętnie wspomożemy podczas całego postępowania i dołożymy wszelkich starań, aby uzyskać pozytywne rozstrzygnięcie. Skontaktuj się więc z prawnikiem Białystok.

Projekt i realizacja: WiWi.pl